NIEDZIELA  PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

24.03.2024 r

1. Dzisiaj o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. We wtorek na godz. 16.00 zapraszam tych którzy by chcieli pomóc przy porządkowaniu obejścia przy kościele. Przynosimy odpowiednie narzędzia
  3. Również we wtorek na godz. 17.00 zapraszam zwłaszcza młodzież do pomocy przy stawianiu Bożego Grobu.
  4. Święte Triduum Paschalne Męki Pańskiej jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Wszystkich zachęcam do licznego udziału. Można w tym czasie zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu oraz:
  • w Wielki Czwartek biorąc udział we Mszy sw. Wieczerzy Pańskiej i uroczyście odmawiając Przed Tak Wielkim Sakramentem
  • w Wielki Piątek biorąc pobożny udział w Adoracji Krzyża i ucałowanie krzyża w czasie obrzędu liturgicznego
  • w Wielką Sobotę przez udział w nabożeństwie Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego
  1. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie Msza sw. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. adoracja przy ciemnicy do godz. 21.00.
  2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Od godziny 8.00 będzie adoracja przy Ciemnicy. W tym dniu o 17.30 odprawimy Drogę Krzyżową, a o 18.00 Ceremonie Wielkopiątkowe. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie.
  3. W Wielką Sobotę od godz. 8.00 do obrzędów wieczornych adoracja przy Bożym Grobie. Święcenie pokarmów będzie o godz. 15.00 oraz 16.00 Dzieci zapraszam na wspólną adorację o godz. 15.30 a następnie na święcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 16.00. Msza sw. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 zakończona procesją rezurekcyjną Przynosimy ze sobą świece.
  4. Na Rezurekcję i w Niedzielę ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO o godz. 10.30 zapraszam do udziału Orkiestrę.
  5. Okazja do sakramentu pokuty będzie w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 9.00, jak długo będą penitenci, oraz od 16.30, a w Wielką Sobotę od 8.00 do 9.00 jak długo będą penitenci i od 18.00. Przypomnę że zawsze pół godziny przed każdą Mszą sw. jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. W tym roku wyjątkowo obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego w poniedziałek 8 kwietnia
  7. Polecam wszystkim prasę katolicką
  8. W środę Msza św. jest o 17.30, na wydrukowanych intencjach jest błędnie podana godzina7.00

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie, siedziba: Bronów, ks. Jana Kunza 8.